Här kan ni läsa om de kullar vi har haft!

A-kullen
f: 040810

 

e: TJH SUCH DkUCH
ZuMa's Uddustus
HD/AD UA


u: TJH LP1 SUCH KORAD
Knabäckens Beata
HD A /AD UA
  

 

 

 

 

 

 Namn

 HD/AD

 MH

 BRUKS/LYDNAD

 UTSTÄLLNING

 ÖVRIGT

 Amoz

 B/1

 

 

 HP, BIM-valp

 Avliden

 Auguzt

 B/UA

 Genomfört

 TJH

SE UCH

 Korad
Öga UA

 Amadeuz

 Avliden

 Genomfört

 Avliden

 Avliden

 Avliden

 Azzar

 A/2

 Genomfört

 

 

 

 Aztrid

 A/UA

 Genomfört

 

 HP BIR-valp

 

 

 

 

B-kullen
f: 050806

 

e: TJH SUCH DkUCH KORAD
ZuMa's Volunteer "Willson"
HD A /AD UA

u: TJH LP1 SUCH KORAD
Knabäckens Beata
HDA /AD UA
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C-kullen
f:060817

 

e: SV-05 Dingo Vom Donnerwald
HD A / AD UA


   u: TJH LP1 SUCH KORAD
Knabäckens Beata
HD A /AD UA
      

 

 

 

 NAMN

 HD/AD

 MH

 BRUKS/LYDNAD

 UTSTÄLLNING

 ÖVRIGT

 Columbus

 A/UA

 Genomfört

 

 

 

 Constantin

 A/UA

 Genomfört

 

 

 

 Claudius

 A/UA

 Genomfört

Avliden

Avliden

Avliden

 Cornelius

  A/0-2

 Genomfört

 

 

 

 Cinclair

 A/UA

 Genomfört

 

 

 

 Colbert

 B/UA

Genomfört 

 Godkänt BH prov, LP1, TJH, IPO1

 CK

 KORAD

 Carmelo

  A/0-1

 Genomfört

 

 

 

 Cornelia

 B/1-1

 Avliden

Avliden

Avliden

Avliden

 Claudia

Avliden

Avliden

Avliden

Avliden

Avliden

 

 

 

 

 

 

 

 

E-kullen
f: 081009


e: Multi Champion World Winner -08 BH JK2
Lemmenmäen Jumbo
HD B / AD UA

u: KORAD SE UCH Arosbygdens Beata Babe
HD A / AD UA

 

 

 NAMN HD/AD  MH  BRUKS/LYDNAD   UTSTÄLLNING  ÖVRIGT
 Egon  A-B/UA  Genomfört  GK appell spår, Gk BHprov  BIM-valp HP
 CK
 KORAD Öga UA
 Emanuel  A/UA  Genomfört    HP BIR-valp  KORAD Öga UA
 Erik  B/UA  Genomfört  GK L-test    KORAD Öga UA
 Eleonora  B/0-1  Genomfört Uppflyttad högreklass spår  BIR-valp HP
 CK
 Öga UA
 Eloise  A-B/UA  Genomfört      Öga UA
 Esmeralda  A/1-1  Genomfört  1:a pris lydnadsklass 1, GK appell spår  BIM-valp HP  KORAD Öga UA
 Eulalia  B/UA  Genomfört   Gk elitklass spår  SE UCH  KORAD Öga UA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F-kullen
f: 110409

e: Veto vom

NAMN HD/AD MH BRUKS/LYDNAD UTSTÄLLNING ÖVRIGT
Benny Bandit A/UA Genomfört      
Bosse Baron A/UA Genomfört   HP öga UA
Bertil Burdus   Genomfört      
Bengt Buffel A/1 Genomfört      
Bruno Bluff Avliden Avliden Avliden Avliden Avliden
Börje Bohem C/UA Genomfört      
Bobby Bomb         Avliden
Billy Bacill A/UA Genomfört 1:a pris LK1    
Boris Bisarr A/UA Genomfört   HP CK KORAD, öga UA
Britta Brutal A/UA Genomfört Uppflyttad Elit klass spår, TJH SE UCH KORAD, bakre polkatarakt
Beata Babe A/UA Genomfört Uppflyttad högre klass spår SE UCH KORAD öga UA

Kümmelsee
HD A/ AD UA

u: KORAD SE UCH Arosbygdens Beata Babe
HD A / AD UA

 

 

 

Namn HD/AD MH BRUKS/LYDNAD UTSTÄLLNING ÖVRIGT
Fabian A/UA        
Figaro A/UA        
 Fejka A/UA     BIS-valp  
 Flinga A/UA